Neden blog sayfam olmasın dedim, değişik konularda fikirlerimi sizlerle paylaşacağım

Problemi doğru ortaya koyacaksın
Problemi doğru ortaya koyacaksın.
  Temizlik firması ile anlaşma uyarınca hizmet veren personel, titreyen sesi, göz pınarlarında hazır kıt’a bekleyen damlacıklarla meramını anlatmaya çalışıyordu.
  “Yaptığım her şeye karışıyor, hiçbir şeyi beğenmiyor, canımdan bezdim artık, çalışmamayı bile düşünebilirim, istenmiyorsam açıkça söylenmeli. ” kelimeleri alelacele ağzından döküldüğünde, iki kocaman gözyaşı damlası, önündeki bendi yıkmışçasına hareketle yanağının burnuna yakın kısmından süzülerek üst dudaklarına kadar ulaşmıştı.
  Kendinden emin, duygularını göstermeyen yüz ifadesi, soğuk ses tonu ile “Öncelikle rest çekerken dikkatli olmalısın, karşındaki restine rest der, blöf yaptığın ortaya çıkarsa zarar edersin.”dedikten sonra devam etti. “Problemi doğru ortaya koyacaksın, tabii ki gördüğü eksiklikleri, yapman gerekenleri söyleyecek. Hiç kimse seni yıldırmaya, kaçırmaya çalışmıyor, yapamaz. Kaldı ki; Son tem de çalışanların durumu ile ilgili kararı ben veririm.“ şeklinde konuşan adama ne cevap verebileceğini bilemedi gariban. Boğazına düğümlenen, iç sesinde haykırabildiği, ağzından çıkarmadığı cümleler hapis kalmıştı. “Kontrol listesi hazırlarız, her sabah ona göre işlerini yaparsın” dedikten sonra odayı derk edem adamın arkasından bakamadı bile.
  Koridor sonunda ki çıkış kapsından çıkmadan sigarasını ağzına koyan adam, kapı arkasından kapanmadan çakmağını yakmıştı. Ağzından burnundan çıkan sigara dumanının gözleri önünde oluşturduğu sis bulutundan alçak boylu duvarın üstüne tüneyerek kurtulabildi.
  Yanına çağırdığı, taraf olan personeli ile sıcağı sıcağına konuşmaya başlamamıştı ki; Çay bardağı tutan elindeki titreme her an bir kaza çıkarabilecek, sinirden yüzü kızarmış, gözleri kaymış adam yanlarına oturdu. Sorunun ne olduğunu algıladıktan sonra “Hayatta herkesi, her şeyi kontrol ederek yaşamak mutsuzluklarında kapısını açar, suiistimal edilmediği sürece kişilere güvenmek, beyanlarına inanmak gerekir.” Dedikten sonra gözlerini konuşmak için çağırdığı personele çevirerek, siniri daha yatışmamış adama konuşurken, kızım sana söylüyorum, gelinim sende anla mealinden cümlesini kurdu. “Bir çalışanımı her gün elli tane kontrolden geçirirsem, ona inisiyatif kullanma hakkı tanımaz isem, ilk fırsatta bizi terk etmeye kalkar.” Dediğinde, personel ininde kendi payına düşen çıkarımlarda bulunmasını umuyordu.
  Ardan geçen birkaç gün gösterdi ki, insanlara görev tanımları içinde hareket etmeleri gerektiğini değişik zamanlarda hatırlatmak gerekiyordu. 
Yazan : TAVLU Tarih : 26.06.2014 14:59:44
Paylaş

Y O R U M Y A Z
  Ad Soyad  
  Mail  
  Mesaj
 

Y O R U M L A R
Yazar : NtsYqquvVRUcjmlMHja  26.01.2017 03:52:12
TONJDm ?????a href="http://dyfgczxuvyyv.com/"?????dyfgczxuvyyv?????/a?????, [url=http://hlduyzcybvtz.com/]hlduyzcybvtz[/url], [link=http://sciokmnmnngp.com/]sciokmnmnngp[/link], http://rznicktyeupr.com/

Yazar : KONYA HAMAL AYHAN  06.06.2016 14:00:11
KONYA HAMAL AYHAN 05354090615 KONYA VE İLÇELERİNE Her tür taşıma ihtiyaçlarınız hangi saatte nerede kaç kişiyle çözülecekse en hızlı en uygun şartlarla hizmetinizdeyiz. İnsan gücüyle ve elle taşınabilecek her türden ev eşyası, ofis eşyası ve paketlenmiş ticari mal ve ürünlerin yerinden alınıp; kamyon, tır, kamyonet gibi nakliye araçlarına yüklenmesine ihtiyacınız olduğunda konusunda uzmanlaşmış personelimiz yanınızda olacaktır.mobilya montaj işleri şehir dışından gelen araçların yükleme indirme işleri itina ile yapılır asansör temin edilir

Yazar : ThkGEwFHX  13.04.2015 08:10:49
79MTmT ?????a href="http://nrnpjcsswpdt.com/"?????nrnpjcsswpdt?????/a?????, [url=http://ftrlmiyqphov.com/]ftrlmiyqphov[/url], [link=http://pdguudtqrwzu.com/]pdguudtqrwzu[/link], http://nezlgprbluzw.com/